Kesici Takımlar

Böhler Sert Maden 50. Yıl Kutlamaları

ETA tec 45

Quattrotec

BULL tec ® 2.0

FMP Geometrisi İle Yarı İnce Talaş İşleme

Boehlerit Fräsen Deutsch

Boru İşleme

Kesici Takımlar

Frezeleme işlemleri günümüz talaşlı imalat sektörünün başlıca operasyonlarındandır. Yeni nesil CNC Kontrollü takım tezgahları sayesinde, neredeyse istenilen form herhangi bir tesviye işlemi gerektirmeden yüzey olarak elde
edilebilmektedir. Özellikle Otomotiv, kalıpçılık, makine imalatı, hava ve savunma sanayi, demir çelik ve enerji sektörlerinde yaygın kullanılmaktadır.

Litaretürde tanımı; Plastik deformasyon yöntemiyle istenilen bölgeden talaş kaldırma işlemidir. Genel olarak kaba, yarı kaba ve hassas frezeleme olarak sıralanmaktadır. Geometrik olarak ise yüzey ve taban frezeleme, havuz boşaltma, duvar işleme, form - kopya frezeleme ve kanal - slot frezeleme işlemleri yapılabilmektedir.

Freze işlemi her malzemeye, her tezgaha, her tutucuya, her bağlama sistemine, her soğutucuya göre farklılık gösteren canlı bir mekanizmadır. Bu yüzden mühendislik hesabı oldukça karmaşık olan bu yöntemlerin uygulanmasında tecrübe ve bilgi birikimi oldukça önemlidir. Piyasa şartlarında problem yaşanılan, 58-60 HRC üzeri ısıl işlemli malzemelerin işlenmesinde edindiğimiz tecrübeler ve sahip olduğumuz ürün kaliteleriyle sizlere destek verebiliriz.

Bunun dışında standart ISO ve özel formlu APKT, Hızlı İlerleme, Boncuk, Küre, Yaprak ve Tarama elmas plaketler ve Karbür parmak frezeler ile ilgili hizmetlerimiz ve kampanyalarımız bulunmaktadır.