Aşınma Parçaları

Tarım Uygulaması

Aşınma Parçaları

Günümüz dünyasında kullandığımız birçok ürün aslında seri üretim kaynaklı ve farkında olmadan aşınmalara maruz kalmaktadır.

Bugün bir çok sektörde aşınma parçaları (WEAR PARTS) kullanılmaktadır. Civata ve çivi kalıplarında, Tuğla üretimden traş bıçağı üretimine, bebek bezi imalatından plastik hammadde hazırlığına, çikolata fabrikalarında ve mermer ocaklarında bu ürünler yerlerini almıştır.

Avrupa bunu çok daha önceden farkedip yüksek üretimli kalıplarını dahi karbür bloklardan kullanmaktadır.

Ülkemizde şu an sıcak iş takım çelikleri, ısıl işlem ve kaplama sonrası bu operasyonlarda kullanılmaktadır fakat bu çalışmalarda ömür performans eğrisinde %10 larda kalmaktadır.

İlk yatırım maliyetlerinin yüksek ve ömür testlerinin çok uzun süreler almasından dolayı bu çalışmalara kullanıcı yetkililer ve biz tedarikçi firmalar ilk etapta çekinerek yaklaşmaktayız.

Oysa ki ülke ekonomisine kazanç sağlayacak bir atılım yapmak gerekiyorsa, bunun başlangıç noktası aşınan malzemeler olmalıdır.

Tesislerinizde sıklıkla değiştirdiğiniz, yedekli çalışmak zorunda olduğunuz, ulaşıp müdahale etmesi zor noktalarda bulunan, değiştirmesi saatlerinizi alan noktaları tespit ederseniz bizimle iletişime geçiniz.